Mide Botoksunun Yararları ve Zararları

Mide botoksu, mide kaslarının gevşemesine yardımcı olur ve buna bağlı olarak mide problemlerini hafifletir. Mide botoksu ile fazla kilolarınızdan kurtulursunuz. Ancak, her tedavi yöntemi gibi, mide botoksu da bazı potansiyel riskleri içerir. Uygulama bölgesinde geçici şişlik, baş ağrısı ve nadiren enfeksiyon gibi yan etkiler görülebilir. Bu nedenle, bu işlemin uzman hekimler tarafından kontrol altında ve doğru endikasyonlarla gerçekleştirilmesi önemlidir.

Mide Botoksu Avantajları

Mide botoksu, kilo kaybı amacıyla tercih edilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Gastrik bypass gibi invazif işlemlerden farklı olarak, bu yöntem hastanın normal yaşantısına hemen dönmesine olanak tanır. Mide botoksu işlemi, minimum aksama süresi ile ön plana çıkar, çoğu kişi tedaviden kısa bir süre sonra günlük aktivitelerine devam edebilir.

Bu yöntemin avantajları arasında ameliyatsız olması, hastanın daha az rahatsızlık yaşamasını sağlar. İşlem ile hedeflediğiniz kiloya ulaşma ihtimali son derece yüksektir. Özellikle verilen diyet önerilerine uymanız halinde bu ihtimal daha kesin olur.

Mide Botoksu Yan Etkileri

Tıbbi her işlem gibi mide botoksunda da bazı yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkiler çok az hastada görülmektedir. Mide botoksu yan etkileri şunlardır:

  • Mide bulantısı ve kusma
  • Karın ağrısı ve kramp
  • Gastrointestinal kanama veya perforasyon
  • Botoksa alerjik reaksiyonlar

Mide Botoksu Güvenli Midir?

Mide Botoksu, obezite tedavileri arasında en güvenilir işlemlerdendir. Tedavinin başarı oranı, diğer yöntemlere göre daha az risk barındırması (Bkz: Mide Botuksu Mide Balonu Farkları), gündelik hayata hemen dönülmesi gibi nedenlerden dolayı mide botoksunu güvenli kılmaktadır. Fakat her işlem gibi burada profesyonelliği tercih etmelisiniz.

Op. Dr. Ahmet Bekin ve ekibi ile bu işlemler başarılı bir şekilde yapılır. Gerek işlemden önce sağladıkları güven ortamı gerekse de işlemden sonra verilen diyetisyen desteği sayesinde hedeflediğiniz kiloya en hızlı şekilde ulaşırsınız. Detaylı bilgiye ulaşmak için sağ altta bulunan WhatsApp ikonuna tıklayabilirsiniz.