20 kilo nasıl verilir

20 kilo vermenin bir sürü çeşitli yöntemleri vardır. Öncelikle tabii ki herkesin aklına gelecek olan diyet yapmaktır. Diyet yöntemleri ve çeşitleri olarak kendi içinde çeşitlendirilebilir. Bunun dışında çoğu kişi tarafından tercih edilen cerrahi yöntemler de vardır. Cerrahi zayıflama yöntemleri olarak tüp mide ameliyatı, gastrik bypass ameliyatı, mide balonu, mide botoksu sıralanabilir.

Hepsinin temel bir amacı vardır az ve düşük kalorili yemek yedirmek. Çünkü negatif dengeyi sağlamazsak yani yaktığımız kalori aldığımız kaloriden az olursa maalesef ki kilo veremeyiz. 20 kilo verebilmek için kesinlikle tatlı, hamur işi, abur cubur tarzı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Ama tabii ki iştah ve açlık hissi diyet yaptırmayı zorlaştırdığı için genelde bu denemeler başarısız olur ve 5 kilo verilir 8 kilo geri alınır. “Yoyo” etkisi dediğimiz bu durumu artık neredeyse herkes tarafından bilinmektedir.
Mide botoksu 20 kilo vermek için çok ideal bir yöntemdir. Cerrahi zayıflama yöntemleri arasında en güvenilir ve komplikasyon ihtimali en düşük işlemdir. Mide botoksunda temel amaç daha küçük porsiyonlarla doymanızı sağlamak ve iştahınızı azaltmaktır.

Endoskopik yöntemle yapılan ortalama 5-10 dakika süren bu işlemden sonra diyet sürecine uymanız çok daha kolay olur. Böylelikle 20 kilo vermek artık çok daha mümkün ve kolay bir hedef olmaya başlar. Tabii ki mide botoksu sonrası uyulması gereken kurallar ve kısıtlamalar vardır. Ancak iştah kaybı ve açlık hissinin olmaması bu sürece çok daha kolay uyum sağlamanızı sağlar. Siz de mide botoksu işlemi ile kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Hemen iletişime geçerek ön bilgi alabilirsiniz.