Mide balonu fiyatları

Mide balonu, obezite tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir. Mide balonu fiyatları genellikle klinikten kliniğe değişiklik göstermektedir. Bu fiyat farklılıkları, kullanılan malzeme kalitesi, klinikte sunulan hizmetlerin çeşitliliği, doktorun deneyimi ve bölgesel ekonomik koşullar gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bazı klinikler paket programlar sunarak maliyetleri düşürebilirken, diğerleri daha kapsamlı hizmetler sunarak daha yüksek fiyatlar talep edebilir. 2024 mide balonu fiyatları 60 bin-100 Bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yutulan Mide Balonu Fiyatı

Yutulabilir mide balonları, kilo verme sürecinde kullanılan bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Bu balonlar, mideye yerleştirilip içine sıvı doldurulduktan sonra şişirilerek mide hacminin azalmasını sağlarlar. Bu sayede kişi daha az yemek yer ve kilo kaybı hedeflerine ulaşır. Ancak, yutulabilir mide balonu fiyatları kişinin ihtiyaçlarına, kullanılan malzemenin kalitesine ve sağlık hizmeti sunan kurumun politikalarına göre değişiklik gösterebilir. 2024 yutulan mide balonu fiyatları 60 Bin TL-120 Bin TL arasında değişmektedir. Uygulamayı düşünenlerin, detaylı bilgi ve fiyatlandırma için uzman doktora danışmaları önemlidir.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Mide balonu ve yutulabilir mide balonu zayıflama tekniklerinde kullanılan iki farklı yöntemdir. Kilo verme gayesi ile yapacağınız tercihlerde dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü iki yöntemde de mideye bir balon yerleştirilmektedir. Bu işlem çok sayıda risk barındırmaktadır (Bkz: Mide balonu mide botoksu arasındaki farklar) Bu nedenlerden dolayı tercihlerinizde dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ameliyatsız zayıflama yöntemleri arasında mide balonuna alternatif olarak daha az risk barındıran ve fiyat olarak da daha uygun olan mide botoksunu tercih edebilirsiniz. Mide balonuna göre sonuç alma başarısı daha yüksektir. Bunun yanında herhangi bir hayati risk de barındırmamaktadır. Ameliyatsız zayıflama yöntemi fiyatları tablosu aşağıda verilmiştir. Yöntemler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda yer alan iletişim yöntemlerinden biri ile ulaşarak da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yöntem Fiyat
Mide balonu 60 Bin-100 Bin TL
Yutulabilir Mide Balonu 60 Bin-120 Bin TL
Mide Botoksu 20 Bin-25 Bin TL